Dzień Babci i Dziadka

darmowe materiały

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe święta, mające na celu okazanie szacunku i miłości do naszych dziadków. Są to okazje do świętowania i wyrażania wdzięczności za ich obecność, wsparcie i miłość.

Dzień Babci obchodzony jest 21 stycznia, a Dzień Dziadka dzień później, 22 stycznia.

W te dni wnuki często odwiedzają swoich dziadków, składają im życzenia, dają ręcznie robione prezenty lub laurki. Jest to również czas na wspólne spędzanie czasu, opowiadanie historii i dzielenie się wspomnieniami. Wiele szkół i przedszkoli organizuje specjalne uroczystości, podczas których dzieci mogą zaprosić swoich dziadków i zaprezentować im przedstawienia, piosenki czy wiersze.

Dzień Babci i Dzień Dziadka to także okazja, aby podkreślić ważną rolę, jaką dziadkowie odgrywają w życiu rodzinnym i wychowaniu dzieci. Są często postrzegani jako źródło mądrości, historii rodzinnej i tradycji.

W obchodach tych dni szczególną rolę odgrywa wyrażanie uczuć i wdzięczności, co jest ważne zarówno dla wnuków, jak i dla samych dziadków. Jest to święto, które przypomina o znaczeniu więzi międzypokoleniowych i o tym, jak ważne jest dbanie o relacje rodzinne.

 

DZIEŃ BABCI
DZIEŃ DZIADKA

Co znajduje się w paczce:

  • kalendarze kolorowe
  • kalendarze do kolorowania
  • laurka dla Babci
  • laurka dla Dziadka
  • laurka w kształcie serca
  • karty
  • zakładki

Dodatkowo zapraszam Cię do zapoznania się z moim kursem:

Kurs online

Wspomaganie rozwoju mowy u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

Wspomaganie rozwoju mowy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym to kurs online przeznaczony zarówno dla nauczycieli edukacji przedszkolnej jak i wczesnoszkolnej. W trakcie kursu poznasz teoretyczną stronę nabywania mowy przez dziecko. Dowiesz się czym jest mowa oraz poznasz etapy jej rozwoju wraz z charakterystyką mowy dziecka. Poznasz warunki, które muszą być spełnione aby rozwój mowy przebiegał prawidłowo. Otrzymasz praktyczne wskazówki jak wspomagać rozwój dziecka oraz planować zajęcia. Wzbogacisz swój warsztat pracy o konkretne ćwiczenia, zadania i zabawy. Dowiesz się jakie ćwiczenia zaproponować swoim podopiecznym oraz jak dostosować je do ich wieku. Zostaniesz krok po kroku przeprowadzony przez cały scenariusz.